Фахівці Держаної екологічної інспекції Поліського округу на виконання доручення ДЕІ України провели обстеження території Великомежіріцької сільської ради (Рівненська область), в результаті якого виявлено шість несанкціонованих сміттєзвалищ твердих побутових відходів.
Посадову особу органу місцевого самоврядування притягнуто до адміністративної відповідальності згідно 82 статті КУпАП «Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення» та 91-4 статті КУпАП «Відмова від надання чи несвоєчасне надання екологічної інформації».
На адресу Великомежіріцької сільської ради надіслано лист з вимогою щодо ліквідації сміттєзвалищ та приведення території в належний санітарно-епідеміологічний стан. Про результати проведеної роботи та вжиті заходи реагування ДЕІ Поліського округу має бути проінформована в зазначений законодавством термін.
Одночасно Інспекція інформує, що у разі невиконання законних вимог, зазначених у листах до органів місцевого самоврядування, буде розглядатись питання щодо розрахунку збитків за засмічення та забруднення земель, а також скерування матеріалів до правоохоронних органів.
Напередодні, з метою розгляду звернення громадянина на телефонну «гарячу лінію» стосовно виникнення пожежі на несанкціонованому сміттєзвалищі в с. Ярославичі Дубенського району, фахівцями Державної екологічної інспекції Поліського округу спільно з представником органу місцевого самоврядування та скаржником було проведено обстеження зазначеної території Ярославицької сільської ради (Рівненська область) та виявлено точкове задимлення несанкціонованого сміттєзвалища.
Відповідальна особа притягнена до адміністративної відповідальності за ст. 82 КУпАП «Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення»
На адресу Ярославицької сільської ради Екоінспекцією також скеровано лист щодо вжиття відповідних заходів реагування щодо ліквідації зазначеного сміттєзвалища та приведення території у належний санітарно-епідеміологічний стан.
Довідково: Статтями 30 та 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до повноважень органів місцевого самоврядування належать питання організації управління побутовими відходами, пов’язані з належним контролем, ліквідацією несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів та безпечною їх утилізацією на підконтрольній території, надання інформації та проведення просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами.
Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері управління відходами також визначено статтею 26 Закону України «Про управління відходами», зокрема:
- забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів;
- передача відходів, власник яких не встановлений, суб’єктам господарювання у сфері управління відходами для їх оброблення;
- надання інформації, проведення роз’яснювальної та просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами.
Згідно з статтею 30 Закону України «Про управління відходами» органи місцевого самоврядування забезпечують управління побутовими відходами згідно з правилами доброустрою населеного пункту, регіональними та місцевими планами управління відходами та забезпечують кожному утворювачу побутових відходів надання послуги з управління побутовими відходами.
Відповідно до статті 57 Закону України «Про управління відходами» особи, винні за порушення у сфері управління відходами, несуть відповідно до закону дисциплінарну, адміністративну, адміністративно-господарську, цивільну чи кримінальну відповідальність.