Громади усвідомлюють свою відповідальність та шукають шляхи збереження лісу на підпорядкованих територіях

Розуміння того, що покарання за неналежне виконання делегованих повноважень  в частині збереження лісів, зокрема тих, які не надані у постійне користування, неминуче, спонукає територіальні громади шукати шляхи вирішення проблеми.

Так, після відшкодування громадами на Рівненщині за рішенням суду мільйонних збитків за незаконні порубки лісу, інші громади почали приймати рішення про сплату обрахованої Інспекцією шкоди у добровільному порядку, без витрат на судові збори. А ще більше громад  серйозно замислились над тим, як запобігти величезним фінансовим втратам, які можна скерувати на актуальні потреби громади, і зберегти ліс.

Такі питання вирішуються  після обговорень, зустрічей, дискусій. І все частіше громади приходять до рішення про передачу самозаліснених земель постійним користувачам, зокрема, ДП «Ліси України». 

Нещодавно така зустріч відбулася у Рокитнівській селищній раді, тій самій, яка першою в Україні у судовому порядку сплатила майже 3 млн грн шкоди, заподіяної довкіллю незаконною порубкою лісу, який не надано в користування і який знаходився на землях запасу вказаного органу місцевого самоврядування. І сьогодні її мешканців та керівництво хвилює питання, як запобігти подібним витратам у майбутньому.

Саме тому керівництво громади провело зустріч з представниками Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства та філії «Поліський лісовий офіс». Основною темою обговорення стали саме питання самозаліснених земельних ділянок на території  громади.

Учасники зустрічі зазначили, що від передачі земель у користування лісівникам громада виграє не лише в плані охорони лісів, це дозволить заощаджувати кошти, оскільки вже були випадки нарахування штрафів. Крім того, лісові господарства сплачують земельний податок та рентну плату, що забезпечить додаткові надходження до бюджету нашої громади.

«Остаточне рішення прийматимуть депутати. Проте загальна тенденція говорить про те, що усвідомлення невідворотності відповідальності за збереження лісів на підпорядкованій території та покарання за невиконання делегованих державою повноважень органів місцевого самоврядування мотивує громади приймати зважені рішення», - переконаний начальник ДЕІ Поліського округу Євгеній Медведовський.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці